Lipiec 15, 2017

TECHNOLOGIA

Diament jest wszystkim doskonale znany na całym świecie. Z łaciny „diamentum” oznacza niezniszczalny. Diament jest to najtwardsza substancja występująca w przyrodzie. Narzędzia diamentowe w swojej strukturze posiadają diament syntetyczny, który uzyskiwany jest przez poddanie odpowiednich surowców bardzo wysokim temperaturom jak też ciśnieniu. Tarcze diamentowe, przy których produkcji stosuje się ten unikalny surowiec stają się najlepszymi produktami na rynku.  Narzędzia diamentowe pomagają w pracy w bardzo wielu dziedzinach przemysłu, budownictwa. Tarcze diamentowe pozwalają na przecięcie najtwardszych materiałów dostępnych na rynku takich jak drewno, beton, asfalt, granit oraz inne materiały.

 

  • PODZIAŁ I ZASTOSOWANIE TARCZ DIAMENTOWYCH

 

Podstawowy podział tarcz diamentowych jaki możemy wyróżnić to:

– tarcze diamentowe do cięcia

– tarcze diamentowe do szlifowania

 

TARCZE DIAMENTOWE DO CIĘCIA

Jeżeli chodzi o tarcze diamentowe do cięcia wyróżniamy kilka rodzajów segmentów tnących. Dysk       z segmentem ciągłym zazwyczaj stosowany jest w narzędziach diamentowych do cięcia glazury, gresu, kamienia naturalnego. Tarcze diamentowe z tego rodzaju segmentem charakteryzują się wysoką jakością cięcia.

Kolejnym rodzajem jest tarcza diamentowa segmentowa.  Tarcze diamentowe posiadające ten typ „zębów” tnących jest najczęściej spotykany na rynku. Takie segmenty posiadają min.:  tarcze do betonu, tarcze do asfaltu, tarcze do materiałów budowlanych jak też tarcze diamentowe do granitu przy większych średnicach dysków.

Jeżeli chodzi o rodzaje dysków to możemy wyróżnić dyski pełne oraz dyski wentylowane. Dyski wentylowane stosowane są coraz częściej w celu redukowania naprężeń jakie powstają podczas cięcia tarczami diamentowymi. Jeżeli chodzi o ofertę Schnitt takie dyski posiadają tarcze diamentowe do betonu jak też tarcze do granitu w średnicach od 230mm w górę.

Wysokości segmentów tnących w tarczach Schnitt są różne.  Tarcze diamentowe z naszej oferty posiadają wysokość „zębów” tnących od dziesięciu do nawet piętnastu milimetrów. Wyższy segment tnący wpływa na żywotność narzędzia. Tarcze diamentowe posiadające wyższy segment oraz wentylowany dysk , przy poprawnym cięciu popracują o wiele dłużej. Dzięki temu praca też jest bardziej komfortowa, ponieważ tarcze diamentowe nie muszą być wymieniane tak często.

Tarcze dzielimy też w zależności od rodzaju cięcia.

Tarcze do cięcia na „sucho” . Są to tarcze, które bardzo dobrze radzą sobie bez „smarowania” wodą podczas cięcia. Oczywiście każda tarcza diamentowa tego typu może być używana do cięcia na „mokro” . Odwrotnie jest jednak gdy narzędzia diamentowe przeznaczone są do cięcia z wodą. Jeżeli pracuje się nimi według zaleceń to żywotność tych tarcz diamentowych jest znacznie wyższa. Dotyczy się to takich produktów jak: tarcze do betonu, tarcze do asfaltu, tarcze do granitu oraz tarcze diamentowe do materiałów budowlanych. Podczas właściwej pracy możemy zyskać nawet do czterdziestu procent żywotności narzędzia.

 

TARCZE DIAMENTOWE DO SZLIFOWANIA

Tarcze diamentowe do szlifowania w ofercie Schnitt to produkty najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdują się ściernice jedno lub dwu rzędowe do szlifowania różnych materiałów budowlanych. Podczas doboru właściwej tarczy do szlifowania najważniejsze jest podanie materiału, który będzie obrabiany. Jest to o tyle ważne, że tarcze diamentowe różnią się segmentem szlifującym, jego twardością oraz ścieralnością. Jeżeli tarcza podczas pracy przestaje szlifować a widzimy jeszcze, że jest dużo segmentu świadczy to o tym, że tarcza diamentowa została źle dobrana. Kolejną ważną cechą jest otwór mocujący. Różnią się one wielkością , typem mocowania oraz odsadzeniem. Są to bardzo ważne informacje, które należy podać podczas doboru narzędzi diamentowych.

W ofercie Schnitt można znaleźć tarcze diamentowe do szlifowania betonów różnych klas, „świeżego” betonu oraz granitu.